YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolandırıcılığın bu kadarına pes
Dolandırıcılığın bu kadarına pes
13 Kasım 2010 14:32
Bursa'da yaşanan olay dolandırıcılığın bu kadarına pes dedirtti. Önce para bulduğunu zanneden kişi cebindeki parasından da oldu...

Bursa'da, bankamatiklerden maaşlarını çeken yaşlıları, mendile sarılmış bir deste dövizle kandırıp, paralarını çaldıkları iddia edilen gurbetçi 3 dolandırıcı, polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Bursa, Sakarya ve İzmir illerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan tiyatrocu gibi şüphelilerin, toplam 21 kişiyi aynı yolla dolandırdıkları belirlendi.

Bir ATM'den emekli maaşını çeken 63 yaşındaki H.S., 3 kişi tarafından dolandırıldığını belirterek polise başvurdu. Mağdur H.S, polise verdiği ifadesinde, "ATM'den paramı çekmiş, eve gidiyordum. Yanıma yaşlı biri geldi. Emekli olduğunu söyledi. Sohbet ederek yürümeye başladık. Bir süre sonra yanımdaki kişi, yerde bir mendil dolusu dolar buldu. Bana bu parayı birlikte paylaşmayı teklif etti. Ben de kabul ettim. Ara bir sokakta paraları paylaştık. Tam bu sırada yanımıza iki kişi geldi. Paraların kendilerine ait olduğunu belirterek, bizi polise ihbar etmekle suçlayıp, üzerimizdeki bütün paraları istedi. Yanımdaki kişi, kendi payına düşen dolarların tamamını bana verip, üzerimdeki paraları aldı. (Ben onları kandırır, hemen yanına gelirim) dedi. Ben de maaşımın tamamını verdim. Uzun süre kimse geri gelmedi. Cebimdeki dolarları çıkartıp baktığımda, sadece üzerindeki bir tanesinin gerçek, diğerlerinin gazete kağıdı olduğunu gördüm" dedi.

Polis, tiyatrocu gibi dolandırıcıların yakalanması için soruşturma başlattı. Güvenlik kameralarını mercek altına alan ekipler, zanlıların yakalanması için alarma geçti. Bursa, Sakarya ve İzmir illerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda yakalanan üç zanlının Bursa'da 9, İzmir'de ise 12 kişiyi aynı yöntemi kullanarak dolandırdıkları tespit edildi.

Şüpheliler S.T. (65), H.C.P.(34) ve H.C. (49) adliyeye sevk edildi. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler