YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolandırıcı bu kadarına da pes dedirtti
Dolandırıcı bu kez yüzbaşı üniformasıyla yakalandı
Dolandırıcı bu kadarına da pes dedirtti
23 Ağustos 2009 / 23:38 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başkomiser üniformasıyla cep telefonu çalan, gazinolarda eğlenip parasını ödemeyen, iki kez yakalanıp serbest bırakılan şahıs, bu kez yüzbaşı üniformasıyla yakalandı. 
 
Kendini 'başkomiser' olarak tanıtan 'yüzbaşı üniformalı' şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Kendini daha önce 'başkomiser' olarak tanıtıp, resmi üniformayla içkili yerlerde eğlenen, parasını ödemeyen, bu şekilde başka alışverişler yaparak ücretlerini ödemeyen Salih S., Ankara Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerinin çalışması sonucu bu kez 'yüzbaşı üniformasıyla' yakalandı.


4 Ağustos tarihinde sahte başkomiser üniformasıyla yakalanan Salih S., savcılık tarafından serbest bırakılmıştı. Aynı şahsın, daha sonra başkomiser üniformasıyla girdiği bir telefoncudan telefon beğendiği, işyerindeki elemana cadde üzerindeki bir polis otosunu işaret ederek, "Eşim otoda. Gösterip geleyim." diyerek telefonu alıp, kaçtığı tespit edildi.


Ayrıca, 16 Ağustos'ta Ulus'ta resmi başkomiser üniformasıyla bir gazinoya gidip eğlenen Salih S., para ödemeden çıkması üzerine işyeri sahiplerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak, adliyeye sevk edildiği ve çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldığı öğrenildi.


Son olarak Necatibey Caddesi üzerinde bir otomobilden inen Salih S., üzerinde yüzbaşı üniforması olduğu halde kendini 'başkomiser' olarak tanıtıp, polis üniforması almak isteyince yakalandı.


Aracı içinde yakalanan Salih S.'ın üzerinden bir de kurusıkı tabanca çıktı. Emniyet'teki sorgusunun ardından Adli Tıp'a sağlık kontrolünden geçirilen Salih S., tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Adliye çıkışında gazeteciler konuşan Salih S., "Devletin piyasada üniforma satanları denetlemesi lazım. Çünkü, görevli olmayan insanlara üniforma satmak suçtur. Suçlu onlardır. Toplumu suça itmesinler. Bu üniformaları herkes alıyor. Bunların alınması için evrak istemeleri lazım. Benden birisi davacı olmuş. Suçlu olsaydım şu anda burada olmazdım." diye konuştu.


Salih S., "Gasp polisine helal olsun, Ankara'da göz açtırmıyorlar. Ben Polat Alemdar'ım." dedikten sonra, polis aracına bindirilerek teslim edilmek üzere Sincan F Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler