YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doktoru, eşiyle konuştuğu için darp etti!
Doktoru, eşiyle konuştuğu için darp etti!
29 Mart 2013 13:51
Mersin’in Erdemli ilçesinde, devlet hastanesinde bir hasta yakını, eşiyle konuşan doktoru darp etti.

Doktorun hasta yakınından şiddet görmesi üzerine doktorlar, polikliniklerde bugün hizmet vermeme kararı aldı.

Alınan bilgiye göre, henüz ismi tespit edilemeyen bir kişi, Rus eşinin muayene olması için Erdemli Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniği'ne getirdi.

Burada şahıs, isminin Victoria olduğu bildirilen Rus eşiyle Rusça konuşan Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Köşker'i odasında darp edip hastaneden ayrıldı.

Doktorun şikayetçi olması üzerine şahsın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Hasta yakını tarafından darp edilen Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Köşker, yaşadıklarını anlatarak, “Polikliniğe karı koca olduğunu düşündüğüm bir çift geldi. Biri Victoria adlı kadın, daha önceden de benim gördüğüm hatırladığım bir hanımefendiydi. Kendilerini çok kibar bir şekilde karşıladım. Ben genellikle hasta hekim ilişkisini kurmak ve hastayı rahatlatmak için, eğer yabancı bir hastaysa kendi dilinde bir kaç cümle konuşmaya çalışırım. Hastanın da Rus olduğunu bildiğim için birkaç kelime Rusça konuştum. “Merhaba” dedim. Bu sırada hiç beklemediğim bir tepkiyle karşılaştım. Hastanın yakını veya eşi olduğunu düşündüğüm bey, “Lütfen işinizi yapın doktor bey” diye sert bir çıkışta bulundu. Ben hiç böyle bir tepki beklemiyordum. Yine kibar bir şekilde kendisine "Bana lütfen işimi öğretmeyin. Siz mi öğreteceksiniz bana işimi dedim” diye konuştu.

Köşker gördüğü şiddeti detaylarıyla anlatarak, “Beni koltuğuma sıkıştırdı, boğazımı sıktı ve göğsümü yumruklamaya başladı. Hareket edemedim. Victoria hanımın bu sırada eşini durdurmaya ve sakinleştirmeye çalıştığını hatırlıyorum. O sırada güvenlik geldi. Şahsı etkisiz hale getirdiler. Bu sırada şahıs yine benim üzerime yürümeye çalıştı ve sözle taciz etmeye devam etti. Bende bu sırada hiçbir fiziksel bir temasım olmadı ama o sinirle biraz üzerine yürüdüm. Artık meşru müdafaa olduğunu düşünerek. Koridorda da aramızdaki sözlü münakaşa devam etti. Şuanda bir günlük iş göremez raporu aldım. Yüce Türk Adaletine güveniyorum. Şahıstan şikayetçiyim” dedi.

Konuşmanın tamamlanmasıyla doktorlar ve sağlık çalışanları yaşanan şiddet olayını akışlarla protesto ettiler.

Protestoları hastalar meraklı gözlerle izlerken, bazı vatandaşlarda protestoya destek verdi.
Sabah saatlerinden itibaren polikliniklerde hizmet vermeme kararının gün boyunca devam ettirilmesi kararına alındı.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler