YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu'da kış çetin geçiyor
Soğuk hava, sağnak yağış ve kar yurdu etkisi altına aldı. Batı sağnak yağışlara karşı mücadele verirken, Doğu'da kar nedeniyle 55 köy yoluna ulaşım sağlanamıyor..
Doğu'da kış çetin geçiyor
15 Şubat 2010 / 10:37 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 10:42

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı nedeniyle 55 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Edinilen bilgiye göre, bölgede etkili olan kar yağışı ve tipi, yüksek kesimlerdeki köylere ulaşımı olumsuz etkiledi.

Bölge illerinden Tunceli'de 12, Erzurum'da 14, Muş'ta 5, Iğdır'da 12, Bingöl ve Erzincan'da 6'şar olmak üzere toplam 55 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

İl Özel İdarelerine bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede gece yaşanan en düşük hava sıcaklıkları Erzurum'da eksi 2, Erzincan'da 5, Kars'ta eksi 3, Ağrı'da eksi 4, Iğdır'da 3 ve Ardahan'da eksi 10 derece olarak ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum'da 7, Erzincan'da 15, Kars'ta 7, Ağrı'da 8, Iğdır'da 16 ve Ardahan'da 5 derece olacağı tahmin ediliyor.

Bu arada, bölgede hafta boyunca araklıklarla karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenirken, yağışa bağlı olarak da hava sıcaklıklarında 2-4 derecelik bir artış olacağı öngörülüyor.

Öte yandan, yetkililer, sıcaklık artışı nedeniyle binalarda ve evlerin çatısında oluşan bu sarkıtlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı.

A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler