YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu'da kar, Alanya'da deniz keyfi
Doğu'da kar, Alanya'da deniz keyfi
25 Nisan 2013 17:09
Türkiye'nin özellikle doğu bölgelerinde soğuk ve kar yağışı etkisini sürdürürken, Antalya'nın Alanya ilçesinde ise, 28 dereceyi bulan hava sıcaklığında turistler ve vatandaşlar, güneş ve denizin keyfini çıkardı.

Hava sıcaklığının öğle saatlerinde 28 dereceye ulaştığı Alanya'da sahillerle plajlar, turistler ve vatandaşlarla doldu. Ailesiyle birlikte Damlataş Kleopatra Plajı'na gelen bir vatandaş, doğuda karla mücadele edilmesine rağmen Alanya'da denize girebildiklerini söylerken, bir başka vatandaş ise, "Doğuda kar, Alanya'da yaz var" dedi. Denize giren vatandaşlar ve turistler gün boyu sıcak havanın keyfini çıkardı.

Meteoroloji yetkilileri ise, sıcaklıkların artarak devam edeceğini bildirirken, deniz suyu sıcaklığının ise 18 derece ölçüldüğünü kaydetti.

Nisan ayının son günlerine girilirken, karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Karayolları 183. Şube Şefi Ümit Yıldırım, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, son iki günde etkili olan kar yağışı ve tipiden dolayı Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Posof karayollarının ulaşıma kapalı bulunduğunu ve kar yağışının ulaşımı aksattığını belirterek, iki gündür Ardahan - Posof yolunun Ilgar Dağı ile Ardahan - Şavşat yolunun Sahara mevkiinde karla mücadeleyi sürdürdüklerini söyledi.

Yıldırım, "Yükseklerde kar kalındığı 20 santimi buluyor. Bu nedenle yükseklerdeki güzergahları kullanan sürücüleri uyarıyoruz. Özellikle sisin de etkili olduğu yollarda sürücülerin tedbir için takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmalarını istiyoruz" dedi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler