YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu buz tuttu!
Doğu buz tuttu!
22 Aralık 2014 10:22
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 16 dereceyle Ardahan'da yaşandı.

 

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın sabah saatlerinde parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı, akşam saatlerinde de buzlanma ve don olayı ile yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 16, Kars'ta 10, Erzurum'da 7, Hakkari ve Ağrı'da 4, Van, Bitlis ve Erzincan'da 3, Muş ve Iğdır'da ise 2 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıkları da Iğdır'da 6, Van ve Hakkari'de 5, Erzincan'da 4, Muş'ta 3, Bitlis'te 2, Erzurum, Ağrı ve Kars'ta 0, Ardahan'da sıfırın altında 4 derece olması tahmin ediliyor.

Bölgedeki kar kalınlıkları da Kars ve Palandöken Kayak Merkezi'nde 20, Sarıkamış Kayak Merkezi ile Kop Dağı'nda 15, Konaklı Kayak Merkezi'nde 21, Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki 2. etap pistlerde 40 santimetreye ulaştı.

Sabah saatlerinden itibaren Ağbaba dağlarının sisle kaplandığı Kars'ta, ev ve iş yerlerinin camları ile çeşmeler buz tutarken, binaların çatılarında da buz sarkıtları oluştu. Soğuk hava nedeniyle birçok vatandaşın araçlarını garajlara bıraktığı kentte, dışarıda kalan araçların üzeri ise örtü serilerek soğuktan korunuyor.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler