YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu Anadolu'da kar esareti
Doğu Anadolu'da kar esareti
31 Ocak 2012 10:17
Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklarla etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ağrı'da 13, Ardahan'da 12, Erzurum'da 9, Iğdır ve Bayburt'ta 5, Erzincan'da 4 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum ve Kars'ta eksi 6, Ardahan ve Ağrı'da eksi 5, Bayburt'ta eksi 2, Erzincan'da 0 ve Iğdır'da 4 derece olması bekleniyor.

Kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da 243, Ağrı'da 158, Ardahan'da 22, Kars'ta 7 ve Iğdır'da 3 olmak üzere 433 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ulaşımın sağlanamadığı köylerde özellikle hasta nakillerinde sıkıntı yaşanıyor. Erzurum'da son 24 saatte, yolu ulaşıma kapalı olan köylerden 4 hasta, karla mücadele ve sağlık ekiplerince hastaneye ulaştırıldı. 

Yolda mahsur kalan bir kamyon, bir tır ile üç otomobil, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile karayolları ekiplerince kurtarıldı.

Meteoroloji yetkilileri, orta kuvvette esecek rüzgarın çığ ve soba zehirlenmelerine neden olabileceğini belirterek, vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler