YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu Anadolu donuyor
Doğu Anadolu donuyor
24 Kasım 2011 10:17
Erzurum'da mevsim normallerinin atında seyreden hava sıcaklıkları etkili oluyor. En düşük sıcaklık eksi 14 dereceyle Erzurum'da ölçüldü.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı eksi 14 dereceyle Erzurum'da ölçüldü. Bölgede hava sıcaklığı mevsim normallerinin 5 derece altında seyrediyor.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili oluyor.

Soğuk havanın etkisiyle bazı araçların, ev ve iş yerlerinin camları buz buttu, kaldırımlarda buzlanma görüldü. Sabah erken saatlerde dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar soğuk havadan olumsuz etkilendi.

Bölgede gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları Erzurum'da eksi 14, Ağrı'da eksi 9, Kars'ta eksi 6, Ardahan'da eksi 5, Bayburt'ta eksi 3 ve Erzincan'da 1 derece olarak kaydedildi.

Günün beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum, Ağrı ve Ardahan'da eksi 3, Kars'ta eksi 2, Bayburt'ta sıfır ve Erzincan'da 5 derece olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5 derece altında seyrettiğini belirterek, sabah saatlerinde pusun görüş mesafenini düşüreceğinden sürücülerin dikkatli olması konusunda uyarıda bulundu.

AAA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler