YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu Anadolu buz kesti
Doğu Anadolu buz kesti
27 Kasım 2011 09:51
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 13 derece olarak Erzurum ve Ağrı'da ölçüldü.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Orta Karadeniz üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan bölgede soğuk havanın etkili olduğu bildirildi.

Bölgede gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları Erzurum ve Ağrı'da eksi 13, Ardahan'da eksi 11, Kars'ta eksi 10, Erzincan'da eksi 6 ve Iğdır'da eksi 3 derece olarak kaydedildi.

Günün en yüksek sıcaklıklarının Erzurum'da eksi 2, Ağrı'da 0, Erzincan ve Ardahan'da 2 ve Iğdır'da 7 derece olması tahmin ediliyor.

Sarıkamış

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde atlı kızak ve at arabası sahipleri aşırı soğuklar dolayısıyla ahırlarda soba yakmaya başladı.

Yeni Mahalle'de oturan, geçimini atlı kızakla sağlayan Ümit Aras, yaptığı açıklamada, ''Aşkar'' adlı atını önce battaniyeyle örttüğünü, ardından ahırda soba yakarak hayvanını soğuktan korumaya çalıştığını söyledi.

Aras, ''Sarıkamış'taki aşırı soğuklar nedeniyle atımın soğuktan hastalanmaması için ahıra soba kurduk. Çünkü bu atın üzerinden ekmeğimizi kazanıyoruz, mecburen onu soğuktan korumamız lazım'' dedi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler