YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu Akdeniz'e yağış uyarısı
Doğu Akdeniz'e yağış uyarısı
08 Kasım 2012 18:51
Mersin, Adana, Osmaniye ve Antalya için bu akşam ve gece saatleri ile yarın çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Doğu Akdeniz üzerinde bulanan ve gök gürültülü sağanağa neden olan bulut kütlelerinin bu akşam ve gece saatleriyle yarın Mersin, Adana ve Osmaniye çevrelerinde çok kuvvetli(51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli(76-100 kg/m2), Doğu Akdeniz iç kesimlerinde ise kuvvetli yağışlara (21-50 kg/m2) sebep olması beklendiğinden yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, su hortumu, su baskını, sel gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Öte yandan Antalya Kumluca radarından ve uydudan alınan son görüntülere göre, aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Antalya'nın Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa ve İbradı ilçelerinde saat 20.30'a kadar kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanağın Demre, Finike ve Kumluca ilçelerinde saat 18.00'e kadar kuvvetli (21-50 mm) olacağı tahmin ediliyor.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler