YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'ın kar hasreti sona erdi
Diyarbakır'ın kar hasreti sona erdi
29 Ocak 2010 13:35
Diyarbakır'ın 2 yıllık kar hasreti sona erdi...

Diyarbakır'a uzun bir aradan sonra kar yağdı. Kar, şehri gelinlik gibi süsledi. Güne beyaz örtüyle uyanan çocuklar, 2 yıllık hasreti, kartopu oynayarak giderdi.

 

 

 

 

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı, Diyarbakır'a da ulaştı. Dün akşam saatlerinde başlayan yağış, şehri beyaza bürüdü. Yağış, beklenenin aksine hayatı ve trafiği olumsuz etkilemedi. Yine de Büyükşehir Belediyesi'nin temizlik işçileri, muhtemel kazaların önüne geçmek için yaya kaldırımlarındaki karı temizledi. Kar yağması, en çok çocukları sevindirdi. Beyaz örtüyü gören minikler, sıkı giyinerek dışarı fırladı. Çocuklar, 2 yıllık hasretlerini parklarda kartopu oynayarak giderdi. Büyüklerin de kar karşısındaki tepkisi küçüklerden farklı olmadı.

 

METEOROLOJİ: YAĞIŞLAR SÜRECEK

Diyarbakır Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, havaların parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde ise yağışlı geçeceğini açıkladı. Yağışların yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağını duyaran yetkililer, buzlanma ve don olayı beklendiğini kaydetti. Meteoroloji yetkilileri, Diyarbakır'ın ise, gündüz çok bulutlu, akşam saatlerinde ise, karla karışık yağmurlu geçeceğini aktardı. Vatandaşlar buzlanma ve don olayına karşı uyarıldı.

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler