YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır ve Siverek'te sel felaketi
Sağanak yağışın etkili olduğu Diyarbakır ve Siverek ilçesinde bazı ev ve iş yerlerinin bodrum katını su bastı.
Diyarbakır ve Siverek'te sel felaketi
24 Ekim 2012 / 21:05 Güncelleme: 24 Ekim 2012 / 21:26

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Sabah saatlerinde başlayan ve zamanla etkisini artıran sağanak, ilçede yaşamı olumsuz etkiledi. Bazı sokakların yanı sıra ev ve iş yerlerinin bodrum katlarında su baskınları oluştu. İtfaiye ekipleri evlerdeki suyu tahliye etmeye çalıştı.
 
Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gelener, gazetecilere yaptığı açıklamada, su baskınlarının yaşandığı yerlerde küçük çaplı maddi hasar oluştuğunu söyledi.
 
Belediye ekiplerinin şiddetli yağışın etkili olduğu andan itibaren gerekli önlemleri aldığını aktaran Gelener, ''Allah'a şükür ciddi bir hasar yok. Yaklaşık 90 ev ve işyerini su bastı. Ekiplerimiz, özelikle Ayvanat, Esmerçayır, Abdalağa ve Şair İbrahim Rafet mahallelerinde biriken suyu tahliye etmeye çalışıyor'' diye konuştu.
 
Ayvanat Mahallesi'nde bodrum katındaki evinin su baskınıyla büyük ölçüde kullanılamaz hale geldiğini ifade eden İbrahim Halil Altınsuyu da yağıştan olumsuz etkilendiklerini ve eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini söyledi.
 
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise ilçede sağanak yağışın etkisini kaybettiğini ancak hafta sonuna kadar ilçede aralıklarla yağışların beklendiğini kaydetti.

DİYARBAKIR'DA 60 YAKIN EV VE İŞ YERİNİ SU BASTI

Diyarbakır'da etkili olan sağanak nedeniyle yaklaşık 60 ev ve iş yerini su bastı.

Kent merkezinde akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Trafiğin de aksadığı kentte su baskınlarının yaşandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, sağanak nedeniyle özellikle Kayapınar, Bağlar ve Suriçi ilçelerinde yaklaşık 60 ev ve iş yerini su bastığını belirtti.

Su baskınlarına ekiplerin müdahale etmeye çalıştığını kaydeden yetkililer, bayram öncesinde vatandaşların mağdur olmaması için yoğun bir çalışma sürdürüldüğünü ifade etti.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler