YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır savaş alanına döndü
Diyarbakır Fiskaya bölgesinde bir servis aracını durduran yüzleri kapılı göstericiler araca molotof kokteylli atarak yaktı.
Diyarbakır savaş alanına döndü
24 Şubat 2013 / 23:41 Güncelleme: 24 Şubat 2013 / 23:56

Olay, akşam saatlerinde Diyarbakır'ın Sur ilçesi Fiskaya bölgesinde meydana geldi. Dicle Üniversitesi'ne servis yaptığı belirtilen bir araç Fiskaya semtinden geçerken yüzleri kapalı göstericiler tarafından durduruldu. Araçta yalnız bulanan şoförü indiren göstericiler daha sonra aracın içerisine çok sayıda molotof kokteylli atarak yaktı. Olaya müdahale etmek üzere bölgeye zırhı araçlarla gelen güvenlik güçlerine de ses bombası ve molotof kokteylli atan göstericiler ile polis ekipleri arasında hareketli anlar yaşandı. Diyarbakır sokaklarının bir anda savaş alanına döndüğü olaylarda ara sokaklara kaçan göstericilere polis ekipleri tarafından tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi.

Yanan aracı söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri de saldırılara maruz kaldı. Aracın söndürülme esnasında itfaiye ekiplerine de çok sayıda havai fişek ve ses bombası atıldı. Fiskaya bölgesinde gerginlik devam ediyor.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler