YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır böyle izdiham görmedi İZLE
Çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği açılışta, mağaza görevlileri zor anlar yaşadı
Diyarbakır böyle izdiham görmedi İZLE
15 Ağustos 2009 / 17:11 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği açılışta, mağaza görevlileri zor anlar yaşadı


Diyarbakır'da açılış nedeniyle 1 liraya ayakkabı satılan mağazada izdiham yaşandı. Çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği açılışta, mağaza görevlileri zor anlar yaşadı. 
 
Diyarbakır'da bir ayakkabı mağazasının, açılış nedeniyle 1 TL'ye ayakkabı satacağı, 100 yeşil kartlıya da bedava ayakkabı dağıtacağını duyurması izdihama yol açtı. Mağazanın ilanı "Bütün ayakkabıların 1 liradan satılacağı, yeşil kartı olanlara bedava ayakkabı verileceği" şeklinde anlaşılınca vatandaşlar mağaza akın etti.


Erkenden açılışın yapılacağı Dağkapı Meydanı İnönü Caddesi'ne gelen vatandaşlar, kurdelenin kesileceği saati beklemeye başladı. Elinde yeşil kartıyla gelen vatandaşlar görevlilere isimlerini yazdırdı. Açılış saati yaklaştıkça artan yoğunluk cadde trafiğine de zor durumda bıraktı. Kapıların açılmasıyla içeri girmek isteyen kadın ve çocukların çoğunlukta olduğu grup, izdihama neden oldu.


Kapıdaki kargaşayı aşıp içeri girmeyi başaranlar, dışarı çıkarken, güvenlik görevlileri ve bekleyenler arasındaki kavganın ortasında kaldı. Kucağında bebekleriyle gelen bazı kadınlar ezilme tehlikesi geçirdi. 1 liraya satılan ayakkabıların tükenmesine rağmen, mağazaya girenlerin diğer ayakkabıları ücretsiz götürmek istemesi üzerine ikinci bir kargaşa daha yaşandı.


Görevliler bazı müşterilerin elindeki ayakkabıları aldıktan sonra dışarı çıkarmak zorunda kaldı.


İşyerinin kapılarının kapatılmasına rağmen izdihamın bitmemesi üzerine görevliler polisten yardım istedi. Olay yerine gelen polis mağazaya girmek isteyenleri engellerken, bekleyenleri dağıtarak izdihamın daha da büyümesini önledi.


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler