YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet'ten Umrecilere Kudüs müjdesi
Diyanet'ten Umrecilere Kudüs müjdesi
26 Ağustos 2015 23:12
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Kudüs ziyaretleri için çalışmalarına başladı. Yani hem Umre'nin bir parçası olarak artık yapabileceğiz. Hem de müstakil şekilde de gerçekleşebilecek. Hac'dan hemen sonra başlayacağız" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Kanal A'da yayınlanan Türkiye'nin Seçimi programına konuk oldu.

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığınca Kudüs'e müstakil ziyaret programlarının hazırlandığını açıkladı.

İşte Mehmet Görmez'in o açıklamaları;

Mescid- i Aksa ziyareti Osmanlı tarihi boyunca hem Hac hem de Umre ibadetinin bir parçası olmuştur. Dolayısıyla Mescid- i Aksa ziyareti isteyen vatandaşlarımıza biz bu yolu açacağımızı ifade ettik. Bu başladı. Vatandaşlarımız tarafından da büyük bir coşku ve sevinçle karşılandı.

Kudüs müstakil olarak ziyaret edilebilecek

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Kudüs ziyaretleri için de çalışmalarına başladı. Yani hem Umre'nin bir parçası olarak artık yapabileceğiz. Hem de müstakil şekilde de gerçekleşebilecek. Hac'dan hemen sonra başlayacağız. 

Malezya ve Endonezya bunu duyar duymaz, 'Hac Bakanlıkları Birimi' oluşturdu. Kudüs ziyareti birimleri oluşturdular. Ama bir sahneyi bana birileri bizzat çekerek gönderdi.

Bu kararımızın açıklanmasının ardından Mescid-i Aksa'da tekbirler yükseldi

Bizim bu kararımız Mescid-i Aksa'da bir akşam namazından sonra Mescid-i Aksa'nın imamı ki çok küçük bir cemaati var. Mikrofunu eline alıyor ve diyor ki, "Aziz cemaat size bir müjde vereceğim diyor. Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı bir karar aldı. Mescid-i Aksa ziyaretini Umre ibadetinin bir parçası haline getirdi. Topluma ilan etti. Bundan sonra Türkiye'den kardeşlerimiz bizi yalnız bırakmayacaklar. Mescid-i Aksa onlarla şenlenecek" diye ilan ediyor. Birden bütün camideki insanlar tekbir getiriyorlar , sevinçlerini dile getiriyorlar. Bazıları da ayağa kalkıyor secdeye kapanıyor. Bunun videosunu gönderdiler.  "

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Gürsel Sagsöz
Bende cani gönülden istiyorum Allahim izin verirse...
26 Ağustos 2015 23:51
 // mustafa
ne kadar sancilı olursa olsun, Türkiye gelişiyor. artık tüm mazlumların umuduyuz...
26 Ağustos 2015 19:17
 // islam
Baktınız insanlar tevhidi öğrenmeye başladı sizde lâik dininizin izin verdigi ölçüde açılımlara. Başladınız...
26 Ağustos 2015 17:53
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler