YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanetten gençlere tişört uyarısı
Diyanetten gençlere tişört uyarısı
25 Aralık 2014 19:00
Diyanet İşleri Başkanlığı, camiye giden gençleri, giydikleri tişörtlerin üzerindeki yazıları “bilinçaltına mesaj veriyor” gerekçesiyle uyardı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, camilere namaz kılmaya gelen gençlerin giydikleri İngilizce yazılı tişörtleri eleştiri yağmuruna tuttu. Diyanet, tişörtler üzerine basılan yazıların  ‘kültür yozlaşmasına yol açtığı’ndan şikayet etti.

Diyanet Aile Dergisi’nde Selçuk Üniversitesi İngilizce Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Yağmur Küçükbezirci,  ‘Kültür Yozlaşması: TişörtYazıları’ adlı bir makale yayınladı. Habertürk’ten Volkan Yanardağ’ın haberine göre makalede, camiye gelen gençlerin giydikleri tişörtlerden bazı örnekler verilerek, gençlerin bu tişörtleri anlamlarını bilmeden giydiği ifade edildi.

"Tanrı meşgul (God is busy) tişörtüyle namaz kıldılar"

Habertürk'te yer alan habere göre, dergide paylaşılan tişört fotoğraflarından birinde namaz kılan gencin üstünde İngilizce olarak “Born to… Rock drnk and fuck” (Dünyaya içmeye, dans etmeye ve sevişmeye geldim) yazarken, bir diğerinde ise şeytanı sembolize eden bir görselle birlikte “God’s busy… Can I help you?” (Tanrı meşgul, ben yardımcı olabilir miyim?) yazısı bulunuyor.

"Bu yazılar gençlerin bilinçaltına mesaj veriyor"

Bu yazıların gençlerin bilinçaltına mesaj verdiği iddiasında bulunan Küçükbezirci, bir yandan da gençlerin bu yazıların ne anlama geldiğini bilmeden giydiğini savundu.

Tişört yazılarının ‘asıl amacı’yla ilgili hayli ilginç iddiaları da olan Küçükbezirci, “Milli, dini ve manevi değerlerimizle alay eden, çökertmeye çalışan çok daha vahim yazılar, baskılar ve resimler ile karşılaştım” dedi.

Akademisyen başka bir tişört yaptırdı

Küçükbezirci, “Tişörtünüzde ne yazdığını biliyor musunuz?” baskılı tişörtler yaptırdıklarını söyledi.

 

1-517.jpg

19:19
 // ekrm
Tebrik ediyorum insanlarin bilincsizce kyllandigi seylerin aslinda cok tasarlanmis malzemeler oldugu kesin...
25 Aralık 2014 19:19
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler