YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyanet'ten Fıtrat Sürgünü yalanlaması
Diyanet'ten Fıtrat Sürgünü yalanlaması
15 Mayıs 2015 16:18
Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün bazı gazetelerde ve internet sitelerinde yer alan “Fıtrat Sürgünü” başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün Cemaat'in yayın organlarında yer alan "Fıtrat Sürgünü" başlıklı haberi yalanladı.

Açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanlığının hükümete yönelik tepkiyi azaltmak için imamlara telkinde bulunduğu” şeklindeki iddia tamamen hayal ürünü olup açık bir iftira ve karalama kampanyasından ibarettir" denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bugün, bazı gazetelerde ve internet sitelerinde yer alan “Fıtrat Sürgünü” başlıklı haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

Her şeyden önce millet olarak Soma’da yaşadığımız acı hadiseyi istismar ederek yalan haber yapmak, bu elim hadise üzerinden kamuoyunu yanıltmaya çalışmak insaf, izan ve vicdandan uzaklaşmanın tezahürüdür.

Söz konusu haberde yer alan, Soma’da yaşadığımız acı hadiseden sonra, “Diyanet İşleri Başkanlığının hükümete yönelik tepkiyi azaltmak için imamlara telkinde bulunduğu” şeklindeki iddia tamamen hayal ürünü olup açık bir iftira ve karalama kampanyasından ibarettir.

Habere konu olan görevlilerin durumu ile ilgili iddialar ise Teftiş raporu neticesinde 633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 25. Maddesi çerçevesinde yapılan gerekli yasal ve hukuki işlemlerdir.

Söz konusu gazete ve internet siteleri hakkında gerekli yasal ve hukuki süreç başlatılacaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler