YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diş çektirdi, komaya girdi!
Diş çektirdi, komaya girdi!
14 Kasım 2009 13:00
Sahte diş hekimine dişini çektirdikten sonra 16 yaşındaki gencin komaya girdiği iddia edildi...

Kayseri'de sahte diş hekimine dişini çektirdikten sonra rahatsızlandığı öne sürülen 16 yaşındaki genç, komaya girdi. Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural, yoğun bakımda yatan genç gibi bazı hastalarda da aynı durumun yaşandığını belirterek, "Kentte 85'e yakın sahte diş hekimleri var. Bizim kolluk kuvvetimiz olmamasından dolayı müdahale edemiyoruz" dedi.

İddiaya göre, 16 yaşındaki Sinan Kahriman, ağabeyine dişinin ağrıdığını ve kendisini doktora götürmesini istedi. Ağabey Yasin Kahriman ise kardeşini özel bir diş hekimine götürdü. Burada iltihap olmasından dolayı diş çekimi yapmayan doktor, Sinan'a iyi bir cerraha gitmesini tavsiye etti. Daha sonra Yasin, kardeşinin ağrıyan dişine müdahale edilmesi için farklı bir diş hekimi muayenehanesine götürdü. Doktor yerinde olmazken, diş protez laboratuarında görevli Y.Ü. isimli kişi, dişin çekilebileceğini söyleyerek Sinan'ın dişini çekmek için koltuğa oturttu. Bölgeyi uyuşturmak için vurduğu morfinin ardından dişi çekmeye çalışan Y.Ü., yaklaşık 20 dakika uğraştı. Daha sonra ağabeyi Yasin tarafından eve götürmek için aşağı indirilen Sinan baygınlık geçirdi. Önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne götürülen Sinan'ın durumunun ciddiyetini koruduğu gerekçesiyle ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. 5 gündür yoğun bakımda olan Sinan'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, acılı aile ise sahte diş hekimliği yaptığı ileri sürülen kişiden şikayetçi oldu.

Sinan Kahriman'ın babası Naim Kahriman, oğlunun düştüğü duruma kimsenin düşmemesini istediğini belirterek, "Oğlum 5 gündür komada. 3 çocuğumdan ortanca olan Sinan'ı kaybetmekten çok korkuyorum. İnşallah eski sağlığına tekrar kavuşur. Ben adalete güveniyorum. İnşallah bu insanlar cezasını çeker" dedi.

Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural ise, Kayseri'de diş hekimi ile çalışıp sahte diş hekimliği yapan kişilerin olduğunu söyleyerek, adaletin bu konu ile ilgili çalışma yapmasını istedi. Sinan'ın başına gelen olay gibi benzer vakaların yaşandığını da kaydeden Kural, "Bu tür olaylarla direk müdahale edemiyoruz. Bizim kolluk gücümüz olmamasından dolayı emniyet yetkililerinin duruma el atması gerekiyor. Gerekirse bu olayın bir daha yaşanmaması için ortak çalışmalar yürütebiliriz" diye konuştu.

Muayenehane sahibi diş hekimi ise, Sinan'ın dişini kimin çektiğini bilmediğini ileri sürdü.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler