YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dini Cuma mesajları 15 Ocak 2016
Dini Cuma mesajları 15 Ocak 2016
14 Ocak 2016 23:59
Cuma mesajları her hafta geniş internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi görüyor. Bu özel günde Müslümanlar sevdiklerine Cuma kutlama mesajları göndererek idrak ediliyorlar. En güzel ve anlamlı hadisli Cuma günü sözleri ve resimli cuma mesajları 2016

 Cuma günü aynı zamanda Müslümanların bayram günü olarak da tabir edilir. Bugün rahmet ve bereketin bol olduğu, sevginin, hoşgörünün, dostluğun en ön saflarda yer aldığı özel bir gündür. Cuma günlerini dua, ibadet ve sevdiklerine Cuma mesajları göndererek değerlendirmek isteyenler için hazırladığımız haberimizde resimli cuma mesajları bulabilirsiniz.

CUMA MESAJLARI SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL

Cuma günlerine ayrı bir anlama katan Cuma Mesajları son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle en fazla kullanılan yöntemlerden oldu. Geçmiş yıllarda SMS ve telefonla aranarak tebrik edilen Cuma günleri son dönemlerde akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle de daha fazla önem taşımaya başladı. Cuma günün bereketi, paylaşılan mesajlarla taçlanıyor. Sevdiklerine özel Cuma mesajları göndermek isteyen vatandaşlar her hafta en iyi, en anlamı Cuma mesajlarını araştırıyorlar. Ajans Haber olarak sizler için araştırıp hazırladığımız Cuma mesajlarını haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

CUMA MESAJLARI BU HAFTAYA ÖZEL!

Allah'ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin bütün müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, sağlık dolu günler dilerim.

Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme. Hayırlı cumalar.

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Âmin. Hayırlı cumalar.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Uzaklardan bir yele ser süslü bir sonbahar akşamında. Gönüller bir olsun mekânlar kimin umurunda. Kardeşlik sevgi hissetmektir arada, yollar ve zaman olsa da. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın. Şeytandan yaradan sığınki nefsin seni değil; sen nefsini yakasın ~ Hayırlı Cumalar.

Eğer Din, Ölümden önce bir işe yaramazsa, Ölümden sonra hiçbir işe yaramayacaktır ” Hayırlı Cumalar!

Yakınlık ne zamanla ne mekânla sınırlıdır. Eller Allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda yüreğimde ve duamdasınız.

 Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zira tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen “sin." (Bakara, 128) Âlemlerin efendisine salat selam(ASM) ile… Hayırlı Cumalar Dua ile..

Hayırlı Cumalar. Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Cuma günleri, duanın kabul olacağı bir an vardır. Cuma’nın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah. Allah’ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbim; bu mübarek cuma günün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar. Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennette gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın. Şeytandan yaradan sığınki sefsin seni değil; sen nefsini yakasın ~ Hayırlı Cumalar.

UMA GÜNÜ YAPILMASI TAVSİYE EDİLEN İBADETLER

Cuma günü tavsiye edilen ibadetler vardır. Cuma gününü en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerin yapması makbul olan ibadetlerin maneviyatı güçlendirdiği, karşılaşılan her türlü zorluğa ve sıkıntıya sabırla tevekkül etmeyi sağladığı dişle getirilmiştir.

İslam âlimlerine göre Cuma günü;  Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir.

Peygamber efendimiz, Cuma gecesi iki rekât namaz kılıp, her rekâtta bir Fatiha, bir Ayet-el Kürsü, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salavat okuyan, beni rüyada görür.

Cuma namazından sonra şu duayı okumak müstehabdır:  “Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.”

Bu duayı okuyanlar ve buna devam edenler başkasına muhtaç olmazlar. Allahü teâlâ başkalarına muhtâc etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır. “Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, Mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtaç etme! Demektir.

Cuma günü sabah namazından önce okunacak olan denizköpüğü kadar da olsa günahları affolur “Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh”   

Cuma namazından sonra, yedi defa ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, belâdan, kötü işlerden korur.” (İhlas. Kul hüvallahü ehaddır. Muavvizeteyn, kul euzülerdir.)

Cuma günü 80 salavat getirenin, 80 yıllık günahı affolunur. 

Cuma günü ya da gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler