YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilenen çocuklar için ilginç kampanya
Dilenen çocuklar için ilginç kampanya
09 Ocak 2016 07:24
Emniyet Müdürlüğü, ‘Dilenen çocuğa para vermeyin’ kampanyası başlattı...

İstanbul Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü, çocukların dilendirilmesini önlemek için kampanya başlattı. Vatandaşlar konuyla ilgili bilinçlendirilmeye çalışılıyor.

Habertürk'te yer alan habere göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce, 3 ay önce hizmete giren Mobil Huzur Ekibi, çalışmalarına devam ediyor. Mobil Huzur Ekibi, dün de çocuk dilenciler ve telefon dolandırıcılığını engellemek için Taksim, İstiklal Caddesi'nde halka broşürler dağıtıp konu hakkında bilgilendirdi.

‘SOKAĞA MAHKUM OLUYORLAR'

Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü Amiri Özlem Temür, ‘'Mobil Huzur Ekibi'nin amacı vatandaşlarımızın farkındalığını artırmak. Sokaklarda çalışan ve çalıştırılan çocuklarımıza acıyan ve onlara yardım etmek isteyen vatandaşlarımız olduğu sürece o çocuklar sokağa mahkûm olmaya devam ediyor.

Yapılan yardımlar çocuklarımıza yarar sağlamıyor. Onları sokağa bağlamış oluyoruz. Belediyeler ve kaymakamlıklar da proje içinde. Dilenen çocukları tespit edip sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç sahibi olan ailelere destek sağlanıyor'' dedi.

BROŞÜR DAĞITILDI

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, dün Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde vatandaşı dilencilere karşı bilinçlendirici broşürler dağıttı. Aynı zamanda telefon dolandırıcılığına karşı da uyarılarda bulunuldu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler