YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilencinin de böylesi!
Taksim'deki bu dilenci insana bu 'kadar da olmaz' dedirtiyor. İnsanlara duygu sömürüsü yapabilmek için kılıktan kılığa giren dilenci, hafta başında öğrenci oluyor, hafta sonun ise çocuklu bir anne...
Dilencinin de böylesi!
25 Nisan 2010 / 11:21 Güncelleme: 25 Nisan 2010 / 11:26

Taksim'de dilencilik yapan bir kadın, insanları kandırıp duygu sömürüsü yapabilmek için birbirinden ilginç kılıklara giriyor. Hafta başında öğrenci, hafta sonunda çocuklu anne kılığında dilenen kadının oyunu, polis ekiplerince bozuldu.

İstiklal Caddesi'ni mesken tutan dilenciler, vatandaşların duygularını sömürebilmek için birbirinden ilginç yöntemlere başvuruyor. Öyle ki bir kadın dilenci, haftanın belirli günlerinde lise üniforması, ekose etekli genç bir öğrenci, diğer günlerinde de kucağında bebeği ile başörtülü, yaşlı bir kadın oluyor. Hafta başında öğrenci, hafta sonunda çocuklu anne kılığında gerçekleşen sahtekarlık, Cihan Haber Ajansı (Cihan) kameralarınca haftalar süren takip sonucu saniye saniye kaydedildi. İsmi öğrenilemeyen dilenci kadın, önce İstiklal Caddesi ara sokaklarında kucağında çocuğu ile dilenirken kameralara yakalandı. Kadın kucağındaki çocukla yoldan geçenlerin durdurarak yardım isterken kaydedildi. Takip esnasında çekildiğinde fark eden dilenci, kameramanın üzerine yürüyerek "Öldüreceğim, seni dövdürteceğim!" tehditleri savursa da takipten kurtulamadı.

Aynı kadın birkaç gün sonra yine İstiklal Caddesi'nde dilenirken objektife yakalandı. Ama bu sefer kucağındaki çocuk olmaksızın. Üstelik, at kuyruk saçları, ekose eteği, sarı gömleği ve yeşil okul hırkası ile dilenen kadın, elinde tuttuğu bir kağıt ve astım hastalarının kullandığı ilaç ile vatandaşlardan para istedi.

Bu duygu sömürüsü ise devreye giren polis ekiplerince sonlandırıldı. Gözaltına alınan 'liseli genç kız' polis aracına bindirilerek, Beyoğlu Polis Merkezi'ne götürüldü.
Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler