YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilek Özçelik'in ailesi yıkıldı!
Dilek Özçelik'in ailesi yıkıldı!
17 Nisan 2013 21:52
Erdoğan Bayraktar`ın Edirne ziyareti sırasında bakan ile yaşadığı diyalogun ardından Türkiye`nin tanıdığı üniversite öğrencisi Dilek Özçelik`in amcası İzzet Özçelik, Dilek`in televizyondaki halini görünce ailecek yıkıldıklarını söyledi.

Anne ve babasının şu anda Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi`nde tedavi gören Dilek Özçelik`in yanında olduğunu söyleyen amcası İzzet Özçelik, Dilek`in hastalık süreci ve tedavi aşamaları ile ilgili olarak bilgi verdi. Amca Özçelik, Dilek`i televizyon ekranlarında görünce yaşadıklarını da paylaştı.
 
Bakan Bayraktar ile girdiği diyalog sonucu Türkiye`nin tanıdığı, Saray`ın Büyükyoncalı Beldesi`nde ikamet eden Özçelik ailesinin üniversite öğrencisi kızları Dilek Özçelik`in televizyona yansıyan görüntüleri ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan amca İzzet Özçelik: “Dilek`i televizyonda görünce yıkıldık, ailece yıkıldık. Onun o feryatları, figanları dayanılmaz bir görüntü içerisindeydi. Kolay değil bu hastalık. Dilek`in feryatları karşısında sadece biz değil Türkiye`nin geneli, sosyal medya her yerde yayınlandı. Kolay bir durum değil annesi olsun biz olalım yıkıldık” dedi.
 
Dilek`i televizyonda gördükleri zaman ailece yıkıldıklarını yineleyen Özçelik: “Herkes ağladı, feryat etti. Dilek`in o hareketleri, hüzünlü hali, kafasını ellerinin arasına alması hepsi bizi yıktı. Kolay bir durum değil aşırı derecede fenalık geçirdi bütün aile bir tek Dilek`in annesi babası değil sadece. Türkiye genelinde bizi arayıp soran yakınlarımız, tanıyanlarımız, tanımayanlarımız hepsi üzüldü. Dilek`in yanlış bir şey yaptığını düşünmüyorum. Hastalığı ve tedavisi için söylediği bir şeydi” diye konuştu.
 
Hastalığın ortaya çıkış ve tedavi süreçleri ile ilgili olarak da bilgiler veren amca Özçelik: “Dilek enfeksiyon rahatsızlığından dolayı yılbaşından itibaran Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi`nde Kulak - Burun - Boğaz bölümüne gidiyor. KBB`de lenflerin şişmesinden dolayı ameliyat olacağını söylüyor. Ameliyatta bize haber verdi. Bizim buradan gittiğimiz gün ameliyat oldu ameliyatla alınan parça patolojiye gönderildi. Patoloji sonuçlarında Dilek`in lenf kanseri olduğu söylendi. Bu haberi alırken yanında biz yoktuk. Kendisi öğrenmiş v e perişan olmuş okulunda yurtta. Tekrar gittik aldık evimize getirdik. Ertesi gün doktoru ile görüştük Dilek`in ilaçlarının bulunmadığını söylediler. İlaçların yurt dışından geldiğini söylediler. Bayağı da masraf olduğunu söylediler. Biz masrafı bir tarafa koyduk ilaçların bulunması için gereken yerleri aradık sorduk. Sayın Sağlık Bakanımız Müezzinoğlu geldiğinde ona bir mektup verdik, reçeteleri verdik. Tamam halledeceğiz dedi, süreci bekledik. Aradan 15 gün geçince dışarıdan ilaç getirtmeye çalıştık o da olmadı. Bundan sonra da devreye kız kendisi girdi. Çevre Bakanımız Erdoğan Bayraktar Bey, Edirne`ye gelmişti o vakalar meydana geldi. Geçen gün de Sağlık Bakanımız kızımızın yanına geldi kızımızı ziyaret etti. Gereken yardımların yapılacağını söyledi. Gereken işlemlerin Türkiye`de olmasa bile dışarıda yapılacağını söyledi. Biz de güveniyoruz inşallah devletimiz bunu yapar. Gereken neyse onu bekliyoruz. Dilek`in şu an tedavi sürecini bekliyoruz. Şu andaki durumu dış görünüş olarak iyi ama bu hastalık tedavisinin durumunu görmemiz, teşhisin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Büyüklerimiz gereken yardımı yapar diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler