YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilan'ın babasından hastane yönetimine tepki!
Dilan'ın babasından hastane yönetimine tepki!
07 Mayıs 2013 17:56
1 Mayıs’ta Taksim’de çıkan olaylarda yaralanan Dilan Alp’in Bahçelievler’de tedavi gördüğü hastaneden “yer olmadığı” gerekçesiyle taburcu edildiği iddia edilirken, baba Ali Ekber Alp hastane yönetimine tepki gösterdi.

1 Mayıs’ta çıkan olaylarda yaralanan ve Bahçelievler’de özel bir hastanede tedavi gören Dilan Alp, hastane yönetimi tarafından “yer yok” gerekçesiyle taburcu edildiği iddia edildi. Hastane yönetimine tepki gösteren Dilan’ın babası Ali Ekber Alp, kızının yoğun bakım servisinden sonra bir müddet daha hastanede gözetim altında kalmasını istediğini söyledi.
 
Kızı Dilan’ın alelacele taburcu edildiğini ifade eden baba Ali Ekber Alp, “Biz Çağlayan Adliyesi’ne gittik geri döndüğümüzde polisler içeriye girmiş, ifade almaya çalışmışlar. Bazı zorluklar yasanmış. Bize avukatımıza danışmadan içeriye sivil polisler girmiş. Meral arkadaşımız ifade vermeyeceğini söylemiş. Dilan’ın biz taburcu olacağını bilmiyorduk saat 5’e çeyrek kala bize haber verildi. Apar topar Dilan taburcu oluyor denildi. Tamam taburcu olacaksa servise alabilir miyiz dedik, onlar da hasta kayıtla konuşun eğer uygunsa size yer veriyorlarsa servise alabiliriz dediler. Ben yoğun bakımdan sonra servise çıkmasını istiyordum.  Vicdanen alıp da eve götüremezdim. En azından bir gözetim altında kalmasını istedim. Avukatımızla yukarı çıktık. Bize tüm yatakların dolu olduğunu söylediler, size yer yok dediler” şeklinde konuştu.
 
Hastane yönetiminin kendilerine “Hastanızı ister eve götürün, ister başka bir hastaneye götürün” dediklerini anlatan Alp, hastane yönetimini eleştirerek, “Bizde başka bir hastane araştırdık. Ama o saate bulamadık doktorla hiç bize açıklama yapmadılar. Biz doktoru hiç görmedik. Bize kızımı teslim eden güvenlik amiriydi. Doktor paydos edip gitmiş kimse bize net bir bilgi vermedi. Oysa ben bir vatandaş olarak doktorun bize bilgi vermesini isterdim. Doktorla muhatap olamadık. Hastane bize yer göstermediği için bizde müşahede altına alabilecek ancak burayı bulabildik. Bize hastaneden gerekçe olarak hastanızın şu anda yoğun bakımdan çıktığı için çok ciddi bir endikasyonu olmadığını söylediler. Ama ben kızımı gördüğüm için rahatsız oldum, üzüldüm. Oradan bize bizim yapacak bir şeyimiz yok. Biz yoğun bakımdan çıkarıyoruz. Siz istediğiniz yere götürün dediler” diye konuştu.
 
“Hiçbir devlet yetkilisi geçmiş olsun demedi”
 
Kızının sağlık durumu hakkında bilgi veren Baba Alp, “Şu an konuşuyor. Yemek yemeğe başladı. Olaylar ile ilgili olarak çok şey hatırlamıyor. Elindekinin üzüm sirkesi olduğunu,  onu da kendisini korumak için aldığını söylüyor. Benim kızım ilk defa gaz yedi. Biz şuan da vali hakkında suç duyurusunda bulunduk. Hukuki sürecimizi başlattık. Gaz yediğini hatırlıyor ama ondan sonrasını bilmiyor hatırlamıyor. Bundan sonraki 1 Mayıslara tabi ki göndereceğim. Biz bir bedel ödüyorsak bu bedeli de bizi yıldırmayacaktır. Emekçiler işçiler devam edecektir mücadelesine. Ben bir bedel ödediysem bundan sonraki bir mayıslara da katılırız. Hiç kimse arayıp geçmiş olsun demedi. İnanın çok bekledim Vali’den ve Emniyet müdüründen hiçbir devlet yetkilisi geçmiş olsun demedi” dedi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler