YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkatsizliğin bedeli...
MOBESE kameraları yine işbaşındaydı. Karaman'da kaydedilen görüntülerde ne kadar dikkatsiz olduğumuz bir kere daha görüntülendi.
Dikkatsizliğin bedeli...
29 Mart 2011 / 15:23 Güncelleme: 29 Mart 2011 / 15:48

Karaman'da MOBESE kameraların çektiği kaza görüntüleri yaya ve sürücülerin ne kadar dikkatsiz olduklarını ortaya koydu.  

 

Molla Fenari Caddesi üzerinde kameralara yansıyan kazada, yağmurlu bir havada Kemal Kaynaş Stadyumu'na antrenmana gitmekte olan iki tekvandocu çocuk yolun karşısına dikkatsizce geçmeye çalışınca motosiklet çarptı. Motosikletin çarptığı iki çocuk yere düşerken, birisi kazanın şokuyla hemen ayağa kalkarak kaldırıma çıkarken, diğeri ise kalkamadı. Motosikletin sürücüsü ve çevreden gelen vatandaşların yardımıyla yolun ortasından kaldırılan çocuk daha sonra özel bir araçla hastaneye kaldırıldı.   

İkinci yaralamalı kaza Sanayi Kavşağı'nda meydana geldi. Otomobil kavşakta motosiklete çarptı. Çarpışmanın şiddetiyle motosiklet 50 metre ileri fırlarken, sürücüsü de havada takla atarak savruldu. Son yaralamalı kaza ise Valilik Kavşağı'nda meydana geldi. Okuldan evlerine dönmekte olan çocuklardan birisi park halindeki kamyonun önünden dikkatsizce yola fırlaması üzerine otomobil çarptı. Otomobilin çarptığı çocuk havaya fırlayarak orta refüje düştü. MOBESE kameraları yaralamalı kazaların dışında maddi hasarlı kazaları da kaydetti.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler