YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Yağmur geliyor...
Dikkat! Yağmur geliyor...
19 Eylül 2011 15:44
Sonbaharda yüzümüzü güldüren sıcak hava artık veda ediyor. Yerine ise yağmur gelicek...

Hafta ortasından itibaren yurdun batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Hava sıcaklığı, bugün batı bölgelerde 1 ila 3 derece, Salı günü doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar bugünden itibaren yurdun batı bölgelerinde 1 ila 3, yarın doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalarak mevsim normallerine dönecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, bugün, yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak.

Adana, Osmaniye, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Yarın, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Tunceli, Bingöl, Van, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Çarşamba günü, yurdun kuzeydoğu kesimleri ile güney ve batısı parçalı ve çok bulutlu olacak. Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır ile sabah saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Yalova, İstanbul’un Avrupa yakası, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
diğer yerlerin az bulutlu geçeceği öngörülüyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, İzmir, Manisa, Muğla, Aydın ile Balıkesir’in Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

Perşembe günü, yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı çok bulutlu geçecek. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık olacak.

Gece sıcaklıkları hafta boyunca mevsim normalleri civarında olacak. Hava sıcaklığı; bugün yurdun batı bölgelerinde 1 ila 3 derece, yarın doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredecek. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler