YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Yağışlı hava geliyor
Dikkat! Yağışlı hava geliyor
26 Mart 2015 18:24
Türkiye, batı bölgelerden başlayarak ılık ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün Marmara'nın güney ve batısı, Ege ve Batı Akdeniz'de görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların Çanakkale'nin güney ve batısı ile Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Yarın Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Amasya ve Çorum çevreleri yağışlı geçecek.

Yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlar, Muğla, Denizli, Aydın, İzmir ve Manisa'nın doğusu ile Antalya ve Burdur'un batısında kuvvetli olacak.

Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri yurdun yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunda ise karla karışık yağmur şeklinde olması tahmin ediliyor.

Cumartesi günü görülecek yağışlar Muğla, Antalya, Isparta, Burdur, Konya, Ankara, Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Afyonkarahisar ile Eskişehir'in doğusu ve Denizli'nin güneyinde kuvvetli olacak.

Yağışlı sistem, Salı günü iç ve doğu bölgelerde etkili olduktan sonra Çarşamba günü ülkeyi terk edecek.

Hava sıcaklığı 28 Mart Cumartesi günü kuvvetli yağışla 3 ila 6 derece azalacak ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler