YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat!' Sıcaklıklar artıyor
Dikkat!' Sıcaklıklar artıyor
25 Mayıs 2010 09:05
Meteoroloji hava sıcaklıklarının yurt genelinde 3 ila 5 derece artacağını bildirdi. Öte yandan Karadeniz ve Doğu bölgelerde de kısa süreli yağışlar görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından, hava sıcaklıklarının yurt genelinde 3 ila 5 derece artacağını bildirdi.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Göller Yöresi, Antalya'nın batı ilçeleri (Elmalı ve Korkuteli), Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle batı ve güneybatı, doğu kesimler ile zamanla yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

MARMARA: Az bulutlu ve açık, Trakya kesimi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla iç ve batı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Göller Yöresi ile Antalya'nın batı ilçeleri (Elmalı, Korkuteli) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla kuzey ve batısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı ve Konya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.
Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler