YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Meteoroloji bu bölgeleri uyardı
Dikkat! Meteoroloji bu bölgeleri uyardı
29 Ağustos 2013 15:28
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının azalacağını, kuzey ve iç bölgelerde yağış geçişleri beklendiğini bildirerek, oluşabilecek ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım ve ulaşımda aksamalara karşı uyardı.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle halen sıcaklıklar güney, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece üzerinde seyrediyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığı yarın kuzeybatı kesimlerde, hafta sonunda kuzey, iç ve batı bölgelerde 3 ila 8 derece azalarak mevsim normalleri civarına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Tahminlere göre, yarın Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Artvin ve Rize'nin iç kesimleri ile akşam ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Çorum, Burdur ve Antalya'nın kuzeybatısının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Sakarya, Kocaeli'nin kıyı ilçeleri, Zonguldak, Düzce, Bartın, Kastamonu ile Sinop'un iç ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

31 Ağustos'ta Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile gece saatlerinde Konya, Nevşehir, Niğde ve Aksaray çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bartın, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop'un batısında, Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

1 Eylül'deOrta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların aralıklarla Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın yarın ve hafta sonunda Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s), Güney Ege'de kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler