YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat kavurucu sıcaklar geliyor
Dikkat kavurucu sıcaklar geliyor
24 Haziran 2014 11:45
Meteoroloji, ani sıcaklık artışları için vatandaşı uyardı. Bu hafta İstanbul'da 33, Ankara'da 35, Bursa ve İzmir'de 38, Diyarbakır'da 40 dereceden fazla sıcaklık bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının hafta boyunca artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin özellikle kuzey ve iç kesimlerinde bir süredir etkili olan yağışlı sistemin bu haftanın ilk yarısında da kuzeydoğu kesimlerde aralıklarla sağanak geçişlerine neden olması tahmin ediliyor. Diğer bölgelerde ise havanın az bulutlu ve açık geçeceği bekleniyor.

Her gün bir öncekinden daha sıcak geçecek

Hava sıcaklığının her gün artış göstererek bu hafta mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenirken en yüksek hava sıcaklığının bu hafta Ankara'da 35, İstanbul'da 33, Samsun, Trabzon ve Erzurum'da 29, Sakarya, Bursa ve İzmir'de 38, Aydın, Manisa, Balıkesir, Antalya, Adana ve Şanlıurfa ve Diyarbakır'da 40 derecenin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Ani ısınma ve sıcaklık artışlarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması da tavsiye ediliyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler