YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Kavrulacağız
Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, sıcaklıklar 1 ila 3 derece daha artacak.
Dikkat! Kavrulacağız
12 Temmuz 2010 / 11:13 Güncelleme: 12 Temmuz 2010 / 11:16

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa ve Kastamonu çevrelerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri görülecek.

Hava sıcaklığı güney, iç ve batı kesimlerde 1- 3 derece artacak, iç ve doğu bölgeler başta olmak üzere, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Denizlerde ise fırtına beklenmiyor.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Hava sıcaklığının iç ve doğu bölgeler başta olmak üzere, ülkenin genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, Trakya kesimi çok bulutlu geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu olacak.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi kesimleri parçalı bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu, Sinop ile öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde sis bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklıkları bölgenin iç kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Hava sıcaklıkları bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklıkları bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler