YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Kavrulacağız...
Dikkat! Kavrulacağız...
05 Temmuz 2010 10:57
Meteoroloji hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı açıklamasında bulundu.

Hava sıcaklığı güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde, kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Karabük, Çankırı ve Çorum çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde, kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Bu arada, Türkiye'nin kuzey kesimlerinde aralıklarla görülecek kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Karabük, Çankırı ve Çorum çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Lokal Su Baskını, Lokal Dolu Yağışı, Yağış Anında Kuvvetli Rüzgar ve Yıldırım vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu (30)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (33)

İZMİR: Parçalı az bulutlu (34)

ADANA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri parçalı bulutlu (32)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve batı kesimleri parçalı bulutlu (32)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, , öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (28)

ERZURUM: Parçalı bulutlu (31)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (42)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı, sabah saatlerinde doğusu çok bulutlu geçecek.

EGE: İç kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Afyon'un kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri parçalı bulutlu, geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir, Ankara ve Çankırı, öğleden sonra Kırıkkale ve Yozgat çevreleri kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğleden sonra Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, bölge geneli aralıklarla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğleden sonra Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğleden sonra Çorum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Ardahan çevreleri öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler