YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Kar yağışı geliyor
Dikkat! Kar yağışı geliyor
17 Mart 2015 19:02
Türkiye soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bazı bölgeler için kar ve fırtına uyarısı yapıldı. Peki kar yağışı hangi bölgelerde görülecek?

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Doğu Karadeniz'in doğusunda fırtına bekleniyor. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimlerinde ise kar yağışı görülecek. Marmara bölgesinde perşembe gününden sonra hava soğuyacak. Kırklareli, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir'de sulu kar yağışı beklenirken İstanbul, Tekirdağ ve Edirne de yağışlı hava etkili olacak.

Rüzgarın Doğu Karadeniz'in doğusunda akşam saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden 6-8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji, fırtınanın Salı günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesinin beklendiğini belirterek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.

Ankara'da üç gün kar var

Bu soğuk dalganın en çok etkileyeceği bölge İç Anadolu'da sıcaklık 8-12 derece birden düşecek. Yani gündüz 10-12 derece olan Ankara, hafta sonu gündüz ancak 1-2 derece olabilecek.

Kayseri 13 dereceden 1 dereceye düşecek, bu ani soğuma sebebiyle Ege'nin iç kesimleri ile İç Anadolu'da buzlanma ve don riski yaşanacak. Ankara'da kar yağışı 3 gün sürebilir. Başkentte ve çevre illerde hafta sonu ani soğuma nedeniyle özellikle şehirlerarası yollarda buzlanma da olacaktır.

İstanbul'da kar yok ama...

Marmara Bölgesinde kar yağışı beklemiyoruz, İstanbul bu soğuk dalgada en düşük 2, en yüksek 7 derece olacak ve yağış kuvvetli olmayacak ama soğuk esen kuzey yönlü rüzgarlar üşütecek. Kıyı Ege ile Akdeniz bölgeleri soğuk havadan özellikle gece ayazı şeklinde etkilenecek, İzmir gece 2 dereceye kadar soğuyacak. Soğuk ve yağışlı havanın 24 Mart Salı gününe kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler