YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Fırtına geliyor
Dikkat! Fırtına geliyor
02 Haziran 2013 12:07
Yağışlar ne zaman bitecek?

Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar derece düştü. Bugün Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinde İç Anadolu ve Orta Karadeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale'nin doğusu, Eskişehir'in kuzey çevreleri, Sakarya'nın güneyi, Bolu, Karabük, Çankırı ve Kastamonu çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların önümüzdeki hafta boyunca özellikle kuzey kesimlerde aralıklarla etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

Sıcaklıklar azalıyor

Kuzey ve iç bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerden başlayarak 4 ila 8 derece azalacağı ve önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Fırtına geliyor

Rüzgarın Güney ve İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Göller Yöresi ve Çanakkale çevreleri ile zamanla Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler