YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Elektrik sayaç bedelleri geri ödeniyor!
Dikkat! Elektrik sayaç bedelleri geri ödeniyor!
20 Eylül 2015 23:29
30 Mart 2013'ten sonra elektrik abonesi olan ve 28 bin kişiye ödedikleri elektrik sayaç bedelleri geri ödenecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, 30 Mart 2013'ten sonra elektrik abonesi olup elektrik sayaç bedeli ödeyen 28 bin vatandaşın ücretlerini geri almadığını ve bu ücretlerin geri ödeceğini duyurdu.

4 MİLYON 761 BİN LİRA İADE ETTİLER

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Yılmaz, dağıtım şirketlerinin bu konuda üzerine düşeni yaptığını ve bugüne kadar 9 dağıtım şirketinin 169 bin 812 aboneye, toplamda 4 milyon 761 bin lira iade ettiğini kaydetti.

2 BİN ABONE İADE BEDELİNİ ALMADI

Yaklaşık 28 bin abonenin iade bedellerini almadıklarını tespit ettiklerini belirten Yılmaz, "Bunların bir kısmına ulaşılamadığını, bir kısmının da sayaç bedelinin kendilerine geri iade edileceğinden habersiz olduklarını düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

BAZI ŞİRKETLER ÜCRET ALMAYA DEVAM EDİYOR

Açıklamaya göre, 30 Mart 2013 tarihinden itibaren, elektrik sayaçlarının mülkiyetinin dağıtım şirketlerine geçmesine rağmen bazı dağıtım şirketleri ücret almaya devam etti. EPDK'nın konuya ilişkin kararının ardından, dağıtım şirketleri abonelere sayaç bedellerini iade etmeye başladı. Yılmaz, söz konusu 28 bin aboneye, toplamda 466 bin 299 lira iade edileceğini ifade etti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler