YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Bu gece bastıracak
Dikkat! Bu gece bastıracak
25 Kasım 2014 19:00
Meteorolojiden bazı iller için yoğun kar yağışı, bazı iller için ise şiddetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteorolojiden yeni bir kar alarmı geldi, Afyon ve Antalya'yı vuran kar yağışı yarın Doğu illerini felç edecek işte hava durumu.

Meteoroloji Müdürlüğü'nden hava durumuyla ilgili arka arkaya kar alarmı geliyor. Yoğun kar yağışı şu anda bir çok ilde hayatı felç etti, Afyonkarahisar'da çok kuvvetli kar yağışı etkili olurken, Antalya yolu kapandı.

Meteoroloji ise çok kuvvetli kar yağışı uyarısına bir yenisi daha ekledi. Gece yarısından itibaren yoğun kar yağışı başlayacak.

Yeni Kar yağışı alarmı verilen iller şunlar:

*Tunceli,
*Bingöl
*Bitlis

Yarın sabaha kadar bu illerdekiler dikkat!

Kuvvetli kar yağışının etkili olmaya başladığı üç ilde kar yağışı yarın sabaha kadar etkisini artırarak devam edecek. Meteoroloji uyarısına göre öğle saatlerinde başlayan kar yağışı bu illerde sabah 06.00'ya kadar devam edecek. O iller şunlar;

*Niğde
*Kayseri'nin güneyi
*Adana'nın kuzey kesimlerinin yükseklerinde (başta Pozantı, Aladağ) kuvvetli kar yağışı var. Özellikle Toroslar mevkiinde ulaşımı etkileyen bir kar yağışı söz konusu.

Antalya'nın Akseki ilçesinde etkili olan kar yağışınedeniyle Akseki-Seydişehir karayolu trafiğe kapandı.

Kar yağışı altındaki illler

Kuvvetli kar yağışı bugün yurdun güneyinde iç kesimleri vurdu. Kar yağışı bu illerdeki etkisini artırarak devam ettirecek. Afyonkarahisar ve Konya başta olmak üzere bir çok ilde ulaşımın aksamasına sebep olacak yoğun bir yağış görülüyor. Kar yağışı altındaki iller şunlar;

*Burdur
*Afyonkarahisar
*Isparta
*Konya
*Karaman

Abana-Kastamonu karayolunda etkili olan kar yağışı ulaşımı vurdu. Ekipler, güzergahları açık tutmak için aralıksız çalışıyor. Meteoroloji uyarısına öğle saatlerinden itibaren etkisini artıran kuvvetli kar yağışı yarın sabaha kadar sürecek.

Şiddetli yağmu alarmı

Meteoroloji'nin yayınladığı son hava durumu alarmında bir çok il için de şiddetli yağmur uyarısı bulunuyor. Yarın (26.11.2014 Çarşamba) yurdumuzun güneydoğu kesimlerinde görülecek yağışların Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli sağanak yağmurdan etkilenecek bir çok ilde yüksek yerleri de kar vuracak.

İşte fırtına ve şiddetli yağmur uyarısı veriler iller:

*Gaziantep,
*Kilis,
*Adıyaman,
*Şanlıurfa,
*Diyarbakır,
*Mardin,
*Siirt
*Batman

19:12
 // burhan
beyaz felaket demesinlerde rabbimin nimetidir yagar insallah icme ve sulama suyuna ihtiac var...koyler bekler...
25 Kasım 2014 19:12
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler