YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dicle 3 ailenin yüreğini yaktı!
Dicle 3 ailenin yüreğini yaktı!
30 Haziran 2013 18:19
Batman’da, biri Afganistan uyruklu üç kişi serinlemek için girdikleri suda boğuldu. Sivil savunma ekipleri boğulan 3 kişinin cesetlerinin çıkarılması için yoğun çaba sarf etti.

Batman merkezde ikamet eden Seyit Muhammet Musrevi isimli Afganistanlı bir kişi, eşi ve 2 çocuğu ile beraber piknik için Hasankeyf ilçesine gitti.

Serinlemek için Dicle nehrine giren Seyit Muhammet Musrevi, akıntıya kapılarak boğuldu. Eşi ve çocuklarının Hasankeyf’lilerden yardım istemesiyle beraber Sivil Savunma Arama Kurtarma ekiplerine haber verildi. Kısa sürede gelen arama kurtarma ekipleri ve ilçe jandarma ekipleri nehirde kaybolan Seyit Muhammet Musrevi’nin cesedinin bulunması için çaba sarf etti. Boğulan Musrevi’nin eşi Dicle nehri kenarında sinir krizleri geçirerek jandarmaya eşinin bulunması için yalvardı.

İki çocuk baraj sularında kayboldu

İkinci boğulma vakası Kozluk ilçesi Yanıkkaya köyü mevkiinde Batman Barajı'nda meydana geldi. Aileleri ile baraj gölü kıyısına pikniğe giden iki çocuk serinlemek için girdikleri baraj gölünde boğuldu. Batman Arama Kurtarma ekipleri gölde kaybolan iki çocuğun cesetlerinin bulunması için çalışmaları başlattı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler