YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev köpek balığı böyle dehşete düşürdü
Dev köpek balığı böyle dehşete düşürdü
03 Mayıs 2013 08:08
Yeni Zelandalı balıkçılar, denizde yakaladıkları avı teknelerine çektikleri sırada dev bir köpek balığının aniden ortaya çıkmasıyla büyük heyecan yaşadı. Yaşananlar an be an kameralara yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda'nın kuzeyindeki Northland sahili açıklarında meydana geldi.

Ülkedeki bir televizyonda yayınlanan 'The Ultimate Fishing Show' programı ekibi bünyesinde ava çıkan Matt Watson ve beraberindekiler, önce büyük bir kılıç balığı yakaladı.

Balık tekneye çekildiği sırada aniden 4 buçuk metre uzunluğunda 'Mako' cinsi dev bir köpekbalığı belirdi. Köpekbalığı, kılıç balığını kuyruğundan ısırıp kendisine doğru çekmeye çalıştı. Ortalık bir anda kan gölüne döndü. Paniğe kapılan balıkçılar ile köpek balığı arasında nefes kesen bir mücadele yaşandı.

Matt Watson, elindeki cihazla elektrik verdiği köpek balığını güçlükle uzaklaştırdı. Ne olursa olsun kılıç balığından bir parça almaya çalışan öfkeli köpek balığının tekneye hızla çarpması dikkat çekti. Yakaladıkları kılıç balığını tekneye çıkarmayı başaran balıkçılar, avlarındaki diş izlerini hayretle inceledi. 'Isurus' da denilen Mako köpek balıkları, saatte 60 kilometre hızla yüzüp 7 metre havaya sıçrayabiliyor.

İşte o anlar:

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler