YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev kaya aileyi öldürüyordu
Dev kaya aileyi öldürüyordu
12 Ekim 2011 08:46
Ankara'da apartmanın yan tarafına düşen büyük kaya parçası alt katta oturan ailenin ölümden dönmesine neden oldu.

Başkentte yamaçtan kayarak apartmanın yan tarafına devrilen büyük kaya parçası korkulu dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Kayanın devrildiği zemin katta oturan 4 kişilik aile ölümden döndü.  

Edinilen bilgiye göre, Keçiören Basınevleri Mahallesi Gülgün Sokak'ta 77 No'lu Yuvam apartmanın yan tarafına saat 01.00 sıralarında yamaçtan büyük kaya parçası devrildi. Devrilme sonrası deprem olduğunu zanneden apartman sakinleri kendilerini panikle dışarı attı. Bir anda ne olduğunu anlamayan bina sakinleri yamaçtan düşen büyük kaya parçasını fark ederek durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, ikinci bir göçük ihtimaline karşı apartmandaki daireleri gezerek uyuyan vatandaşları geceyi başka bir yerde kalması konusunda uyarılarda bulundu. Kayanın devrilmesi sonrası apartmanın zemin katında göçük meydana geldi. Göçük sırasında düşen kaya parçalarının büyük hasar verdiği dairede oturan Resul Ş. (30), Havva Ş. (27), Abdulkadir Ş. (5), 9 aylık bebek İsmailcan, ölümden döndü. Pencereye yakın yerde yattıkları öğrenilen aile, göçüğün altında kalmaktan son anda kurtuldu.  

Kaya parçasının büyük bir gürültüyle devrildiğini söyleyen Havva Ş, olay esnasında 9 aylık oğlunu uyutmaya çalıştığını, pencereden biraz uzakta oldukları için göçüğün altında kalmaktan son anda kurtulduklarını ve çok korktuklarını söyledi.  
Kayanın düşmesinin ardından dışarıda bekleyen apartman sakinleri, çok büyük bir gürültünün meydana geldiğini, çok korktuklarını ve hemen dışarı çıktıklarını söylediler. Kayanın düşmesinin aşırı yağışlardan sonra meydana geldiğini söyleyen apartman sakinleri, yaklaşık 10 ay önce de böyle bir devrilmenin yaşandığını belirterek yetkililerin ilgisizliğinden şikayetçi oldular.  

İhbar üzerine olay yerine gelen belediye ekipleri, düşen kaya parçasını temizlemek için çalışmalarına başladı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler