YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev çekirgenin hazin sonu
Aydın’ın Çine ilçesinde görenleri hayrete düşüren dev çekirge, görenleri hayrete düşürdü. Vatandaş çekirgenin akıbetini tartışırken; bir anda ortaya çıkan kedi çekirgeyi midesine indirdi.
Dev çekirgenin hazin sonu
30 Mayıs 2013 / 21:54 Güncelleme: 30 Mayıs 2013 / 22:03

Çine merkez Atatürk Caddesi’ndeki bir binanın duvarında görülen dev çekirge görenleri hayrete düşürdü.  Civar esnafların dikkatini çekmesi üzerine çekirgeye dikkatli ve meraklı gözle yaklaşan kalabalık, akrep zannettikleri böceğin sonradan çekirge olduğunu anladı.
 
Birçok vatandaş hayatlarında hiç bu kadar büyük çekirge görmediklerini belirterek, “Bacak boyu ile uzunluğu 15-16 santimetreyi bulan bu çekirge halk arasında ‘Çağaboğan’ olarak bilinen bir türdür. Türkiye’de çok nadir görülen bu çekirgeyi ilçemizde ilk kez görüyoruz” dediler.
 
Bazı vatandaşlar çekirgeyi yakalayıp incelenmesi için yetkililere ulaştırılması gerektiğini tartışırken; kimisi de yakalanıp hatıra olarak saklamayı istedi. Fakat hiç kimse yakalanması konusunda girişimde bulunmadı. Bu konudaki tartışma devam ederken vatandaşların şaşkın bakışları arasında zıplamayan, hareket etmeyen çekirgeye ilk yaklaşan mahallenin kedisi oldu. Kısa bir süre yakından çekirgeyi inceleyen kedi ani bir hamle ile çekirgeyi yakalayarak midesine indirdi. Böylelikle vatandaşların çekirgeyi yetkililere inceletme ve hatıra olarak saklama sevdası da suya düştü.Etiketler: , , ,
22:54
 // çekirge bu kez...
Bu kediler de ne bulsa onu yiyor. O da herhalde çekirgeyi kuş zannetmiş. Bizim buralarda o çekirgelerden çok var. Galiba bizim kediler o yüzden obez. Yaz vakti geldi mi şişman oluyorlar....
30 Mayıs 2013 22:54
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler