YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Depremzedelere TEKEL yardımı
Depremzedelere TEKEL yardımı
16 Mart 2010 09:54
TEKEL işçileri Elazığ'daki depremzedeler için yardım topladı

Bitlis'teki Tekel işçileri, topladıkları yardım malzemelerini, Elazığ'ın Kovancılar ilçesindeki depremzedelere götürmek üzere yola çıktı.

Tek-Gıda İş Sendikası Bitlis Şubesi Başkanı Can Murat Yenisöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Elazığ'da meydana gelen depremin tüm Türkiye'yi derinden üzdüğünü söyledi.

Bitlis'teki Tekel işçileri olarak, tüm Türkiye'deki Tekel çalışanlarının adına depremzedelere yardım yapma kararı aldıklarını aktaran Yenisöz, şöyle konuştu:

''İşçiler olarak giysi, kırtasiye ve yaşam malzemelerini topladık. Depremzedelerimiz için alışveriş yaparken, Türkiye'nin en geri kalmış, en az iş yapan ve vergisini dahi ödeyemeyen Bitlis'in cefakar esnafı da bize destek oldu. Kendi aramızda ve esnaftan topladığımız yardımı depremzedelerimize götürerek, taziye ziyaretinde bulunacağız. İşini kaybetmiş Tekel işçileri olarak, elimizden gelen yardımı depremzedelere yapmaya çalıştık.''

Bitlislilerin duyarlı olduğunu belirten Yenisöz, 2 saatte yarım kamyonu dolduracak malzeme topladıklarını, bu dayanışmada Bitlis esnafının üzerine düşeni yaptığını söyledi.

Türkiye'deki Tekel çalışanları adına Bitlis'ten 15'i kadın 65 işçiyle Elazığ'a hareket edeceklerini belirten Yenisöz, ''Bu yardımları yapan Tekel çalışanlarına ve Bitlis esnafına çok teşekkür ediyorum'' dedi.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler