YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deprem yönetmeliği güncelleniyor
Deprem yönetmeliği güncelleniyor
18 Haziran 2013 11:35
AFAD Başkanlığı, Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında, günün gelişen yapı teknolojileri ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda 2007 tarihli mevcut Deprem Yönetmeliği'ni yenileyecek.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı (UDSEP) kapsamında, günün gelişen yapı teknolojileri ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda 2007 tarihli mevcut Deprem Yönetmeliği'ni yenileyecek.

AFAD Başkanı Fuat Oktay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2007 tarihli Deprem Yönetmeliği'nin geliştirilmesi için Kasım 2012 tarihinden itibaren çalışmalara başlandığını belirtti.

Deprem Yönetmeliği'nin, UDSEP kapsamında günün gelişen yapı teknolojileri ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda güncelleneceğini ifade eden Oktay, bu kapsamda 20-22 Haziran'da "Deprem Yönetmeliği'nin Güncellenmesi Çalıştayı" düzenleneceğini dile getirdi.

Oktay, yönetmeliğin hazırlanması için oluşturulan komisyonda ülkenin değerli bilim adamlarının yer aldığına işaret ederek, "Yönetmelik, Avrupa Birliğinin yayınladığı Eurocode standartları gözetilerek hazırlanacak. Komisyon tarafından yapılan ilk toplantıda, ayrıca, beklentilerin karşılanması açısından yönetmeliğin 12 alt bölümden oluşmasına karar verildi" dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler