YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Denizlerde fırtına bekleniyor
Denizlerde fırtına bekleniyor
16 Şubat 2015 17:46
Türkiye'de, yarından itibaren denizlerde fırtına görülecek. Marmara'nın doğusu ve Karadeniz'de yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Karadeniz'in batısında rüzgarın, salı günü ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtına, perşembe sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olacak.

Marmara'da rüzgarın salı sabah saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına, çarşamba akşam saatlerinden itibaren 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın perşembe günü sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olması öngörülüyor.

Kuzey Ege'de rüzgar de salı günü öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına şeklinde esecek. Fırtına, cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

Güney Ege'de rüzgarın çarşamba ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına, perşembe güneyi ile açıklarında 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtına, cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

Batı Akdeniz'in batısında rüzgarın, çarşamba ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın cuma öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği öngörülüyor.

Marmara'nın doğusu ve Karadeniz'de yoğun kar yağışı

Diğer taraftan, bu geceden itibaren ülkede görülecek kar yağışları, salı günü Karadeniz bölge geneli ile Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde, çarşamba Batı ve Orta Karadeniz ile Marmara'nın doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Bursa, Balıkesir), perşembe ise Batı Karadeniz ile Marmara'nın doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun olacak.

Yoğun kar yağışının neden olabileceği kara, hava, deniz ulaşımında aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler