YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Denize düşen adamın son anları kamerada
Beşiktaş’ta iskeleye yanaşan vapurdan inmek isteyen bir yolcunun denize düşme anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Olayın ardından uzun uğraşlar sonucu denizden çıkartılan yolcu hayatını kaybetmişti.
Denize düşen adamın son anları kamerada
15 Ocak 2013 / 16:12 Güncelleme: 15 Ocak 2013 / 16:14

 

Geçtiğimiz Cuma günü yaşanan olayda, Kadıköy -Beşiktaş seferini yapan vapur iskeleye yanaştığı sırada yolculardan Haydar Kayır (43), seyyar iskeleyi kullanmayınca denize düşmüştü. Uzun uğraşlar sonucu denizden çıkartılan Kayır, tüm çabalara rağmen hayatını kaybetmişti.
 
Yaşanan feci olayın, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdığı ortaya çıktı. Görüntülerde, vapur iskeleye yanaştığı sırada, vapur ve iskele arasına seyyar iskele yerleştiriliyor. Yolcular bu seyyar iskeleden geçerken, Haydar Kayır ise vapurdan direk iskeleye atlamaya çalışıyor. Kayır, bir anda iskele ve vapur arasında kalan boşluktan denize düşüyor. Kayır’ın denize düştüğünü gören yolcular ve görevliler ise hemen yardıma koşuyor. İskeleden denize sarkan vatandaşlar Haydar Kayır’ı tutmaya çalışıyor. Ancak vatandaşların çabaları yetersiz kalıyor. Bunun üzerine görevliler denize halat fırlatıyor. Denize düşen yolcu halatı da tutamayınca bu kez vapur geri çekilerek can simidi atılıyor. Can simidini de tutamayan Kayır gözden kayboluyor.
 
Olayın ardından ekiplerin yarım saatlik çalışmasının ardından Haydar Kayır’a ulaşan ekipler hemen denize çıkarmış, 20 dakika kalp masajı yapmıştı. Ancak tüm müdahalelere rağmen Kayır kurtarılamamıştı.
 
 
İHA
 
içim acıdı
 // pınar s
yazıklar olsun adam göz göre göre ölüme itilmiş
...
18 Ocak 2013 05:04
kaptanın hatası
 // mmtiscn
kaptan motoru çalıştırmasa hiç bişey olmazdı adama. tecrübesizlik amatörlük bilgisizlik cahillik herşey var....
17 Ocak 2013 11:41
vapurdan düşen adam
 // yazıklar olsun
yani adamı kaptan ölümüne sebep olmuş bence apaçık belli yani o vapur hareket ettirilirmi hiç resmen kaptanın hatası pervane burgaç yaptı buradan net görülüyor adamı basın burgaç resmen halattan yolup alıyor ve sonrası hüsran ...
16 Ocak 2013 01:13
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler