YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demokrasi için yollara düştü
Demokrasi için yollara düştü
16 Temmuz 2013 15:11
Samsun’da Ahmet Kabadayı isimli vatandaş, ‘demokrasiye saygı’ ve Başbakan Erdoğan’a destek için Ankara’ya doğru yürümeye başladı.

Yürüyüşüne saat 09.00’da İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi Ankara Bulvarı üzerinden başlayan Ahmet Kabadayı (43) isimli vatandaş, Samsun-Ankara arasının 410 kilometre olduğunu, bu mesafeyi 7 günde tamamlayacağını söyledi.

Gezi Parkı olayları nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkarak ’demokrasiye saygı’ yürüyüşü düzenlediğini belirten 43 yaşındaki Ahmet Kabadayı, “Son aylarda ülkemiz üzerinde Gezi adı adı altında bazı güçler tarafından, Başbakanımıza ve ülkemize yapılan saldırılara ‘dur’ demek için yürüyorum. Onlar Taksim meydanında, Hatay’da ne yaparlarsa yapsınlar, Anadolu, Başbakanının ve devletinin yanındadır. Bunu göstermek adına Ankara’ya kadar yürüyorum. Bugün yola çıkıyorum, bu yolculuk 7 gün sürecek ve 23 Temmuz’da da TBMM’de bir açıklama yapacağım. Bu yürüyüşe Gezi olaylarının halen devam etmesinden dolayı karar verdim. Eğer, masum bir eylem olup bitseydi, böyle bir şey düşünmezdim. 780 bin metrekare vatan toprağında dini, ırkı, mezhebi ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve hiçbir vatandaşına ayrım yapmadan herkesi birinci sınıf vatandaş olarak gören bir Başbakan’a sahip çıkmak adına yollara düştüm. Bu canım bu yolda feda olsa bile, demokrasiye saygı yürüyüşüne çıkıyorum” dedi. Konuşmasının ardından Kabadayı, Türk bayrağını boynuna asarak, ‘Demokrasiye Saygı’ adı altında Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler