YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dekanların Ekşi Sözlük kavgası!
Dekanların Ekşi Sözlük kavgası!
12 Nisan 2013 17:54
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran'ın iki yıl önce, Ekşi Sözlük'te kendisi hakkında hareket içerikli yazılar yazdığı iddiasıyla açtığı davada ilginç bir gelişme yaşandı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran'ın iki yıl önce, Ekşi Sözlük'te kendisi hakkında hareket içerikli yazılar yazdığı iddiasıyla açtığı davada ilginç bir gelişme yaşandı. Eski dekan Prof. Dr. Melda Cinman'ın, sahte isimli hesap açıp internette dekan Prof. Dr. Devran hakkında karalama kampanyası başlattığı belirlendi.

Prof. Dr. Devran göreve geldikten kısa bir süre sonra okulun son sınıf öğrencilerinden Mikail Boz, Ekşi Sözlük'e dekan hakkında "Tepeden inme. Marmara İletişim'in mesihi" şeklinde mesaj yazdı. Bunun üzerine Devran, Boz hakkında dava açtı. Bu sırada savcılık sitedeki mesajların kimler tarafından yazıldığını araştırdı. Soruşturma çerçevesinde "Fasterpussycat" rumuzuyla "Marmara İletişim yeni dekanı, cemaatçi. İmamın profesörü" şeklinde mesaj yazan kişinin eski dekan Prof. Dr. Melda Cinman olduğu belirlendi. Cinman'ın mesajları, eski eşinin Dalyan'daki evinden yazdığı IP adresinden ortaya çıktı. Mikail Boz'a altı ay okuldan uzaklaştırma cezası verildi. Boz'un avukatı Günay Dağ, karara itiraz etti. Ancak mahkeme disiplin cezasını onayladı. İki yıldır süren davada karar çıktı. Mahkeme kararında suçun, basın ve yayın yoluyla işlendiğine işaret etti. Sanıklar hakkında kovuşturmanın ertelenmesine karar verildi. Sanıklar üç yıl içinde yeni bir suç işlemeleri halinde ertelenen kovuşturmaya devam edileceği belirtildi.

İHA

18:58
 // BİR TÜRLÜ ÖĞRENEMEDİK
Hakaret, küfür ve aşağılama olmadan eleştirmeyi bir türlü öğrenemedik. Halbuki bunlardan daha etkili ve cezasız öyle eleştirel yöntem varki, bunu ancak usta yazarlar yapabilir. Beni sormayın. Daha o yazarların seviyesine varmadım....
12 Nisan 2013 18:58
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler