YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Define macerası ölüm getirdi...
Define macerası ölüm getirdi...
24 Mayıs 2010 11:41
İzmir'de define arayan iki kişinin macerası kötü sonla bitti... Kazdıkları kuyuda metan gazından zehirlenerek ölen define avcılarının yanında define haritaları bulundu...

İzmir'in Bornova ilçesinde define arayan iki kişi kazdıkları kuyuda metan gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetti. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken incelemelerde tünel kazmak için kullanılan malzemeler ve define haritaları bulundu.

Edinilen bilgiye göre olay, gece saat 23.30 sıralarında Bornova İlçesi Işıkkent Semti Işık Caddesi 6044 Sokak 2 numara yanında bulunan boş arazide meydana geldi. İddiaya göre, Evli bir çocuk babası Özkan Şahin (44), sahibi olduğu pamuk fabrikasının yanındaki arazide, arkadaşı 46 yaşındaki İlyas Arabacı'yla birlikte, define bulmak için tünel açtı.

Akşam saatlerinde tünele girip çalışmaya başlayan iki arkadaş, bir süre sonra tüneldeki metan gazından etkilendi. Kazdıkları tünelin içinde fenalık geçiren iki arkadaş dışarı çıkmaya çalıştı. Tünelden çıkamayan Şahin cep telefonuyla kardeşi Erkan Şahin'i arayarak yardım istedi. Harekete geçen kardeş Erkan Şahin durumu polis ve Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Erkan Şahin, tünelin ağzında hareketsiz bir şekilde yatan ağabeyini çekerek dışarı çıkartırken Arabacı'nın cesedini ise yoğun metan gazı sebebiyle çıkaramadı. Bu sırada olay yerine gelen AKS 110 ekipleri Arabacı'nın cesedini çıkarmak için çalışma başlattı.

İtfaiye ve AKS 110 ekiplerinin uzun süren çalışması sonucu Arabacı'nın da cansız bedeni tünelden çıkartıldı. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi alırken olay yerinde incelemeler derinleştirildi. Sağlık ekipleri ilk incelemelerinde, iki arkadaşın metan gazı zehirlenmesi sonucu öldüklerini belirledi. Şahin ve Arabacı'nın ölüm haberini alan yakınları ise sinir krizleri geçirdi. İki arkadaşın cesedi otopsileri yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Olay yerinde ve Şahin'in işyerinde yapılan incelemede, tünel kazmak için kullanılan kazma, kürek, hilti, ışıklandırma sistemi, kompresör ve define haritaları bulundu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler