YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dayak iddiasına görevsizlik kararı
Dayak iddiasına görevsizlik kararı
15 Şubat 2012 12:46
İzmir'de gözaltına alınan bir kadının karakolda dövüldüğü iddiasıyla açılan davada görevsizlik kararı verildi.

İzmir'de, Karabağlar Polis Merkezi'nde gözaltına alınan Fevziye C'nin, görevli polislerce dövüldüğü iddiasıyla açılan davada mahkeme, görevsizlik kararı verdi.

İzmir 17. Sulh Ceza Mahkemesi'nde bugün görüşülmeye başlanan davanın ilk duruşmasına, Fevziye C. ve avukatları ile davalı polisler Nevzat A, Tekin D, Beyit S. ve Hakan Y. ile avukatları katıldı.

Mahkeme duruşmada, dava konusunun ''asliye ceza mahkemesinin görev sahasına girdiğine'' hükmederek, görevsizlik kararı verdi.

Fevziye C'nin avukatları, duruşma sonunda yaptıkları açıklamada, ''görevsizlik'' kararına katıldıklarını, ancak davanın asliye ceza yerine, ağır cezada görülmesi gerektiğini savundular. Avukatlar, davanın asliye ceza mahkemesince kabul edilmesi halinde itiraz edeceklerini belirtti.

İzmir Karabağlar'daki müzikhollere yönelik 17 Temmuz 2011'de yapılan denetimde, ''kimliksiz olduğu, izinsiz çalıştığı ve polise mukavemette bulunduğu'' gerekçeleriyle hakkında işlem yapılmak üzere polis merkezine götürülen Fevziye C'nin, polisler tarafından darp edildiği iddia edilmiş ve karakoldaki güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüler, basına yansımıştı.

Fevziye C, savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmuş, polisler de mukavemette bulunduğunu öne sürerek, kendisinden şikayetçi olmuştu.

Karşılıklı şikayetler üzerine Fevziye C. hakkında, ''kamu görevlisini yaralamak ve hakaret'' suçlarından 6,5 yıla kadar hapis cezası talebiyle, polis memurları hakkında ise ''tehdit, hakaret, kasten yaralama'' suçlarından 4 yıl 4 ay ile 5 yıl 10 ay arasında değişen hapis cezaları istemiyle dava açılmıştı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler