YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danıştay önünde protesto
Danıştay önünde protesto
09 Şubat 2010 16:17
Sivil toplum örgütleri YÖK'ün, Danıştay'ın katsayı farkını azaltan kararının yürütmesini durdurmasını protesto etti

Danıştay'ın YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını azaltan kararının yürütmesini durdurması çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.  

Danıştay önünde toplanan aralarında Mazlum-Der, Anadolu Gençlik Derneği, Başkent Kadın Platformu gibi 20 kadar sivil toplum örgütünün temsilcilerin bulunduğu grup adına Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal bir açıklama yaptı. Ünsal, Danıştay'ın kararının sınava çok az kala, öğrencilerin bütün motivasyonlarını kıran vicdansız bir karar olduğunu belirterek bu kararının yargının güvenirliliğini tartışma konusu yaptığı öne sürüldü.  
Bu kararının alınmasında en büyük payın İstanbul Barosunun olduğunu vurgulayan Ünsal, hukuktan yana olması gereken bir kurumunun üzerine vazife olmadığı halde yüksek öğretimde eşitlik ilkesinin iptali için çalışmasının manidar olduğunu ifade etti.  
Eğitimde eşitliğin evrensel ve vazgeçilmez bir insan hakkı olduğuna dikkat çeken Ünsal, "Evrensel hakkı hiçe sayan bu kararı ideolojik ilan ediyoruz" dedi.En kısa sürede sorunun çözüme kavuşturulmasını isteyen Ünsal, Türkiye'de hukuk devleti yerine yargıçlar cumhuriyeti inşa edilmek istendiğini iddia etti.Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.

İHA

Gene orman kanuncuları deşifre ettik...
 // ibrahim çelikoğlu
Yök davasında gördüğümüz gibi,yargı vatana ne kadar ihanet içinde olabilirliği yaşadık,gördük.Daha kötüsü"yargı bağımsızlığı"
isteyen kesimin maksatları açığa kavuştu.Bunların eline düşüldüğünde neler olur?İçimizi ürpetti.Biz23 yıldır bu ve bunlar gibilerinin himayesi sayesinde devlet törörü ile karşı karşıya kaldık.
Kaybeden biz değil,devlet oldu.Kırmak,parçalamak kolaydır.Ayni şeyi bir daha yapamazsınız.Kaybedeni kazanamazsınız.Bu d...
09 Şubat 2010 18:19
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler