YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danimarkalılar sahip çıktı
Kulakları ve kuyruğu kesilen köpek yavrusuna Danimarkalılar sahip çıktı
Danimarkalılar sahip çıktı
16 Mart 2010 / 20:25 Güncelleme: 16 Mart 2010 / 20:27

Antalya'nın Manavgat ilçesi Çolaklı beldesinde kulakları ve kuyruğu kesilerek yol kenarını atılan köpek yavrusuna yerleşik Danimarkalılar sahip çıktı.
 

Manavgat'ta yerleşik yaşayan Danimarkalı 2 kadın, 1 ay önce Çolaklı beldesinde Nordic Walking (İskandinav yürüyüşü) yaparken yol kenarında kulakları ve kuyruğu kesilerek ölüme terk edilen köpek yavrusuna sahip çıktı.
 

Emekli hemşire Yumger Hamter ile Diş Hekimi Toul Maller, 3 aylık yavruyu veteriner hekime götürüp tedavi ettirdi. Maller, yol ortasında ölüme terk edilen köpek yavrusunu tedavi ettirdikten sonra yürüme engelli arkadaşları Hamme Bazzedd'e hediye ettiklerini söyledi. Maller, 'Cinko' ismini verdikleri köpek yavrusunu 40 gündür günlük 1,5 litre sütle beslediklerini ifade etti.
 

Maller, "Yavruyu bulduğumuzda kulaklarından kan akıyordu. Kulaklarını ve kuyruğunu niçin kesildiğini bilmiyoruz. Kulakları çok derinde kesildiği için kanaması durması için veteriner hekime dikiş attırdık. Cinko'suz doğa yürüyüşüne çıkmıyoruz. Cinko, yürüme engelli arkadaşımıza can dostu oldu." diye konuştu. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler