YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Daniel'in dayısı ve yengesi geldi
Muğla'da meydana trafik kazasında ailesini kaybeden 6 aylık Daniel bebek dayısı Gunnar Tryggvason ve yengesi Uıfhildur Leifsdöttir'e teslim edildi.
Daniel'in dayısı ve yengesi geldi
22 Ekim 2010 / 16:35 Güncelleme: 22 Ekim 2010 / 16:36

Türk yetkililere gönülden teşekkür ettiklerini dile getiren çift kendilerinin de 5 çocuklarının bulunduğu, Daniel bebeğin ise 6. çocukları olacağını belirterek; ilerleyen zamanlarda Daniel bebeğe gerçeği açıklayacaklarını söylediler.

İzlanda İzmir Fahri Konsolosu Esat Kardıçalı'nın eşi İclal Kardıçalı ile basın bilgilendirmesi gerçekleştiren aile Türkiye'ye kaza sonrası ve Daniel bebeğin bakımı ile ilgili gönülden teşekkür ettiklerini dile getirdiler. İzlanda İzmir Fahri Konsolosu Esat Kardıçalı'nın Daniel bebeğin dedesi ve bir aile dostu ile Muğla'da bulunduğunu belirten Kardıçalı'nın eşi İclal Kardıçalı ailenin bu sabah Türkiye'ye geldiğini ve dedesi ile aile yakınlarının Muğla'ya giderek cenaze işlemleri ile ilgilendiğini kaydetti.

"DANİEL'E GERÇEĞİ İLERLEYEN ZAMANLARDA AÇIKLAYACAĞIZ"
İzlanda'da soyadı prosedürünün farklı olduğunu belirten Dayı Tryggvason Daniel'in soyadının, babasının ismi olan Vohann Arngson'nun adı ve soyadından alarak Vuhann'nın oğlu Daniel Vuhanngson olacağını belirtti. Dayı Tryggvason Daniel bebeğe ilerleyen zamanlarda da gerçeği açıklayacaklarını belirterek; " 16 yaşına kadar çocuklarımız gibi eşit eğitim ve bakım hakkından yararlanacak. Ancak 16 yaşından sonra eğitim konusunda kendi tercih ettiği bir bölümde okuyacak. İleride uygun bir zamanda ise kendisine gerçeği açıklayacağız" ifadelerinde bulundu.

SELDA HAMŞİREYE TEŞEKKÜR
Daniel bebeğin kaza sonrası Muğla Devlet Hastanesi çocuk cerrahı bölümünde görevli Hemşire Selda Köse' tarafından emzirilmesini doğru bulduğunu söyleyen Dayı Tryggvason ; "Daniel 6 aylık süt bebeği olduğu için doğru olarak düşünülen ve yapılan bir davranış. Hemşire hanıma da çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler